HomePOLSKA

Trzaskowski nie zjawił się w Pałacu Prezydenckim. “Gest powinien być wczorajszego wieczoru”

Trzaskowski nie zjawił się w Pałacu Prezydenckim. “Gest powinien być wczorajszego wieczoru”

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera powiedział, że zaproszenie Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego było ważnym gestem ze strony Andrzeja Dudy. W ten sposób nawiązał do intencji prezydenta, by jeszcze przed północą doszło do spotkania pary prezydenckiej z Rafałem i Małgorzatą Trzaskowskimi.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odmówił i powiedział, że skorzysta z niego, gdy PKW poda oficjalne wyniki. “Gest powinien być wczorajszego wieczoru” – podkreślił Andrzej Dera na antenie TVP Info.

“On był bardzo ważny dla Polaków. Każde wybory, a w szczególności wybory prezydenckie, jeszcze przy tak dużej frekwencji, wywołują olbrzymie emocje. Dzisiaj rolą polityków jest ostudzenie tych emocji” – argumentował sekretarz stanu.

Andrzej Dera dodał, że w tym celu prezydent chciał spotkać się z Rafałem Trzaskowskim. “Mówił podczas swojego wystąpienia, że to bardzo ważne, żebyśmy zakończyli ten spór, że dalej trzeba iść razem, bo przed nami trudne wyzwania, chociażby związane z walką z pandemią, z wychodzeniem z kryzysu” – powiedział.

Andrzej Dera dodał, że Rafał Trzaskowski nie powinien był uzależniać spotkania z prezydentem od wyników wyborów. “Same oficjalne wyniki jakby nie zmieniają tego, co trzeba zrobić. Trzeba ten spór maksymalnie stłumić. Emocje są niestety niedobre. Jeżeli nie będzie tej chęci wytłumienia, to będzie bardzo niedobrze dla naszej demokracji. Przegrywać też trzeba umieć” – wyjaśnił.

Propozycja ze strony Andrzeja Dudy padła wczoraj, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników. Rafał Trzaskowski został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, a spotkanie miało się odbyć jeszcze przed północą. Intencją prezydenta było, by podczas spotkania kandydaci podali sobie ręce. Ten gest miał zakończyć kampanię.

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVPInfo, wczesn./d Wj/w zr

COMMENTS