11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Trzaskowski do dziennikarzy TVP: „Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało”. Centrum Monitoringu Wolności Prasy protestuje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) stanowczo zaprotestowało przeciwko wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta, który zapowiedział chęć podjęcia działań mających na celu likwidację telewizji publicznej, w tym TVP Info czy programu „Wiadomości”, a do jej dziennikarzy powiedział: „Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało”.

Wypowiedź tę Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP określiło jako „nieodpowiedzialną i skandaliczną” oraz naruszającą zasadę wolności słowa w demokratycznym państwie. Zdaniem Centrum Rafał Trzaskowski zapowiada pozaprawne działania skierowane przeciwko jednej z najważniejszych medialnych instytucji w Polsce.

CMWP SDP podkreśla, że zastraszanie dziennikarzy przez polityków jest jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa. W oficjalnym stanowisku Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaznaczono, że szczególnie bulwersujące w opisywanej sytuacji jest to, iż działanie takie podejmuje obecnie polityk ubiegający się o objęcie najważniejszego urzędu w Polsce.

W piątek zarząd Platformy Obywatelskiej wysunął Rafała Trzaskowskiego jako jej kandydata na prezydenta.

IAR/Krzysztof Wiśniewski/w mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520