HomePOLSKA

Trzaskowski: Czy Polska nadal będzie podzielona i czy będzie w niej nadal rządzić nienawiść

Trzaskowski: Czy Polska nadal będzie podzielona i czy będzie w niej nadal rządzić nienawiść

Rafał Trzaskowski powiedział, że niedzielne wybory zdecydują o tym, czy Polska nadal będzie podzielona i czy będzie w niej nadal rządzić nienawiść. Kandydat Koalicji Obywatelskiej spotkał się z wyborcami i samorządowcami na rynku w Świdnicy, na Dolnym Śląsku.

Nawiązał do wczorajszej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w TV Trwam i Radiu Maryja. Powiedział, że usłyszał od niego, że “nie ma polskiej duszy i polskiego serca”. Zgromadzeni odpowiedzieli na to buczeniem, a potem okrzykami przeciwko prezesowi PiS.

Rafał Trzaskowski zarzucił obecnej władzy i prezydentowi dzielenie Polaków i sianie nienawiści. Zdaniem prezydenta Warszawy, telewizja publiczna w ostatnich dniach szerzy między innymi homofobię i antysemityzm.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wzywał do mobilizacji. Jednocześnie zadeklarował gotowość do współpracy z rządem po wyborach. Powiedział, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta, to będzie rozmawiał z rządzącymi, postara się z nimi porozumieć i wyciągnie do nich rękę.

Prezydent Warszawy mówił też o tym, dlaczego jego żona Małgorzata zaangażowała się w politykę. Powiedział, że chce ona walczyć o prawa kobiet, o wartości i o przyszłość ich dzieci. Według Rafała Trzaskowskiego, jego żona czuła się poniżona, kiedy “starsi panowie w garniturach chcieli decydować o jej prawach i przyszłości” a także “poniżona i wściekła” kiedy atakowano Ślązaków i nazywano ich opcją niemiecką.

Rafał Trzaskowski zachęcał wyborców, żeby rozmawiali z ludźmi z przeciwnej strony barykady, także tymi, którzy zrywają jego plakaty i przekonywali nieprzekonanych. Podkreślił, że musi być ktoś, kto tej władzy będzie patrzył na ręce.

Druga tura wyborów prezydenckich – w niedzielę.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Szczęsna/i jf/w to/

COMMENTS