HomeSport

Trwa zjazd delegatów PZPN. Wściekły Wojciechowski opuścił salę!

Trwa zjazd delegatów PZPN. Wściekły Wojciechowski opuścił salę!

W jednym ze stołecznych hoteli rozpoczęło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Głównym punktem ma być wybór prezesa Związku, pięciu wiceprezesów oraz dwunastu członków zarządu.
O fotel prezesa rywalizować będą: obecny szef PZPN Zbigniew Boniek oraz biznesmen i były właściciel Polonii Warszawa, Józef Wojciechowski.
Tuż przed wejściem na salę obrad delegatów, Zbigniew Boniek krótko podsumował swoją mijającą kadencję: “Sytuacja jest bardzo prosta. Muszę powiedzieć, że po czterech latach wchodzę na tę salę z wielką satysfakcją. Po 4 latach rządzenia akceptacja społeczna jest dla nas wyższa, niż na początku. Jesteśmy chyba jedyną władzą, która po 4 latach ma więcej punktów w słupkach, niż miała i to jest bardzo satysfakcjonujące. Co społeczeństwo myśli to my wiemy, natomiast co myśli sala to niebawem się dowiemy” – powiedział Zbigniew Boniek.

 

– To farsa! – tak o obradach powiedział Józef Wojciechowski. Kandydat na fotel zarządzającego związkiem zirytował się, że przepadł jego wniosek, aby głosować za pomocą kart wrzucanych do przezroczystej urny, a nie poprzez maszynki.

 

Wojciechowski zaraz po przegranym głosowaniu w sprawie sposobu wyboru nowego prezesa PZPN opuścił hotel. Zapowiedział, że już do niego nie wróci. Rzucił mandatem. – To farsa. Nie będę uczestniczyć w głosowaniu metodą elektroniczną. To nie ma sensu. Miałem przygotowaną urnę. Sprawą głosowania zajmie się sąd – dodał na koniec.

 

Wniosek o głosowanie w sprawie sposobu wyboru prezesa złożył Janusz Hańderek z Małopolskiego ZPN. Delegaci w znacznej większości odrzucili metodę tradycyjną. Przeciw było 93, za tylko 18.


RED./IAR/Michał Fedusio/jj/fot. Adam Guz

COMMENTS