HomeMazowieckie

Trwa protest przewoźników w Warszawie. Kilkadziesiąt autobusów blokuje centrum miasta

Trwa protest przewoźników w Warszawie. Kilkadziesiąt autobusów blokuje centrum miasta

Trwa spontaniczny protest przewoźników turystycznych w Warszawie. Kierowcy blokują autobusami centralne ulice stolicy. 

 

W Warszawie trwa spontaniczny protest branży autokarowych przewoźników turystycznych. W piątek (30.10.2020), tuż po godzinie 11:00 kierowcy zgromadzili się przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i stamtąd wyjechali na ulicę Marszałkowską, skręcili w Aleje Jerozolimskie i zmierzają w kierunku pl. Zawiszy. Protest ma charakter wolnego przejazdu. Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę na ciężką sytuację w branży turystycznej.

 

– Walczymy by rząd dostrzegł problem polskich firm transportowych, rodzin właścicieli i kierowców, którzy zostali pozostawieni sami sobie. Turystyka wróci, odpracujemy wszystko do budżetu w podatkach i vacie z nawiązką, ale teraz potrzebujemy pomocy państwa. I to mądrej i zaplanowanej pomocy, a nie rozdawnictwa pieniędzy – informuje jeden ze strajkujących przewoźników.

 

Jak przekazują przewoźnicy, około godziny 13.00 na parkingu pod PKiN odbędzie się konferencja prasowa z udziałem mediów, gdzie przedstawiciele branży przedstawią swoje postulaty oraz żądania. Sytuację będziemy relacjonować na bieżąco. Wszelkie informacje będą podawane w tym artykule. Poniżej znajdziecie zdjęcia z protestu.

 

aip

COMMENTS