HomeŚwiat

Trwa głosowanie korespondencyjne w USA

Trwa głosowanie korespondencyjne w USA

W Stanach Zjednoczonych trwa głosowanie w wyborach korespondencyjnych na prezydenta Rzeczpospolitej. W Nowym Jorku swoje głosy odesłało już ponad 70% wyborców – poinformował Polskie Radio konsul generalny Adrian Kubicki.

Do konsulatu w Nowym Jorku poczta dostarczana jest na bieżąco. Do godziny 14:00 czasu lokalnego w piątek odesłano prawie 10 tysięcy z 13 tysięcy 600 kart wyborczych. „Spodziewamy się, że frekwencja w tych wyborach będzie porównywalna do frekwencji w wyborach we wcześniejszych latach” – mówi Konsul. Przesyłki wyborcze będą odbierane do 21:00 czasu lokalnego w sobotę. Adrian Kubicki poinformował, że umówił się z pocztą zlokalizowaną najbliżej konsulatu, że jeśli ktoś jutro do godziny 15:00 czasu lokalnego dostarczy tam przesyłkę to jeszcze tego samego dnia zostanie ona dostarczona. „Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które dostały pakiet wyborczy późno albo z jakichś powodów wcześniej go nie odesłały” – dodał konsul Kubicki.

W całych Stanach Zjednoczonych do głosowania korespondencyjnego w wyborach na prezydenta RP zarejestrowało się 34 tysiące osób.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/w kj

COMMENTS