HomeUSA

Trump: „To przerażający okres dla młodych mężczyzn w Ameryce”

Trump: „To przerażający okres dla młodych mężczyzn w Ameryce”

Donald Trump wyraził zaniepokojenie losem młodych mężczyzn oskarżanych o molestowanie seksualne. Amerykański prezydent odniósł się w ten sposób do zarzutów jakie trzy kobiety postawiły kandydatowi na stanowisko sędziego sądu najwyższego USA Brettowi Kavanaugh. Sprawa jego nominacji budzi za Oceanem duże emocje i jest przedmiotem ostrego sporu politycznego. 

Donald Trump wyraził współczucie dla Bretta Kavanaugh. Amerykański prezydent podkreślił, że jest on wybitnym prawnikiem z nienagannym życiorysem, którego kariera może zostać zniszczona przez niepotwierdzone zarzuty. Donald Trump ocenił, że sprawa Kavanaugh jest przejawem szerszego problemu. „To przerażający okres dla młodych mężczyzn w Ameryce, kiedy można być oskarżonym o coś, czego się nie zrobiło. To bardzo trudne czasy” – powiedział.
Donald Trump wyraził przekonanie, że w sprawie Kavanaugh chodzi nie tylko o nominację do Sądu Najwyższego, ale przede wszystkim o podstawową zasadę sprawiedliwości, będącą fundamentem państwa. „Całe życie słyszałem o domniemaniu niewinności, teraz człowiek jest z założenia winny do czasu udowodnienia niewinności” – argumentował amerykański prezydent.
Donald Trump przyznał, że spór o kandydaturę Bretta Kavanaugh mobilizuje konserwatywnych wyborców przez listopadowymi wyborami do Kongresu. „To jak okrzyk bojowy dla republikanów” – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych. Zaznaczył jednak, że niedopuszczalne byłoby dla niego, gdyby okazało się, że Kavanaugh kłamał podczas przesłuchań parlamentarnych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/OK

COMMENTS