Trump tłumaczy, dlaczego powstrzymał atak na Iran

Trump tłumaczy, dlaczego powstrzymał atak na Iran

Prezydent Donald Trump tłumaczy, że atak na Iran za zestrzelenie amerykańskiego drona w cieśninie Ormuz byłby nieproporcjonalny. W wywiadzie dla telewizji MSNBC prezydent USA powiedział, że ewentualne uderzenie odwetowe spowodowałoby duża liczbę ofiar. 
Prezydent USA powiedział, że atak odwetowy na Iran był przygotowany ale amerykańskie samoloty bojowe nie były jeszcze w powietrzu. „Przyszli do mnie dowódcy i powiedzieli, że wszystko jest gotowe i że czekają na rozkaz. Wtedy zapytałem ile osób zginie w naszym ataku i uzyskałem odpowiedź, że około 150” – tłumaczył. Amerykański prezydent powiedział, że wtedy zdecydował o powstrzymaniu się od odwetu. „Zestrzelili nasz bezzałogowy samolot a my mielibyśmy za pół godziny zabić 150 osób. Nie spodobało mi się to. Taki atak byłby nieproporcjonalny” – wyjaśnił.
Stany Zjednoczone twierdzą, że samolot zwiadowczy RQ-4A Global Hawk został zestrzelony nad wodami międzynarodowymi. Iran twierdzi, że maszyna znajdowała się w jego przestrzeni powietrznej. Teheran pokazał dziś fragmenty amerykańskiego drona twierdząc, ze wyłowiono je z irańskich wód terytorialnych.Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton /kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0