20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Trump po strzelaninie na Florydzie: „Gdyby nauczyciele mieli broń, takich tragedii by nie było”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykański prezydent Donald Trump wie jak zapobiec strzelaninom w szkołach. Jego zdaniem oprócz wprowadzenia bardziej szczegółowych kontroli osób kupujących broni, należy uzbroić nauczycieli.

 

Jeśli nauczyciel umiałby posługiwać się bronią, mógłby on skutecznie i szybko zakończyć atak – mówił w środę Donald Trump. Prezydent dodał, że nauczyciele byliby również specjalnie wytrenowani. O uzbrojenie nauczycieli od dawna apeluje organizacja NRA, która jest za prawem do posiadania broni. Zdaniem Trumpa konieczne są również bardziej szczegółowe kontrole osób, które chcą kupić broń. – Będziemy bardzo stanowczy, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie psychiczne – podkreślił.

 

Prezydent przedstawił swoje pomysły podczas spotkania w Białym Domu z uczniami i nauczycielami, którzy przeżyli strzelaninę w liceum  na Florydzie, a także rodzicami ofiar. Z rąk 19-latka Nikolasa Cruza zginęło 17 osób.  W czasie spotkania pod Białym Domem protestowały grupy, które domagały się zaostrzenia prawa do posiadania broni. Dyskusja ta bowiem zintensyfikowała się po tej drugiej najkrwawszej szkolnej masakrze w historii USA.

 

– Nasz kraj zawiódł nasze dzieci. Jestem wkurzony! – mówił na spotkaniu z prezydentem Andrew Pollack, który w strzelaninie na Florydzie stracił córkę Meadow. Z kolei Mark Barden, którego syn Daniel zginął w strzelaninie w szkole podstawowej w Connecticut w 2012 r. stwierdził, że uzbrojenie nauczycieli i przyzwolenie na jeszcze więcej broni wcale nie rozwiąże problemu. Prezydent zapewnił jednak, że wszystko się zmieni. – To nie będzie tylko czcze mówienie jak w przeszłości – podkreślał.

Aleksandra Gersz AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520