20.5 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Trump przybył do Las Vegas, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do strzelaniny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Donald Trump przybył do Las Vegas, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do strzelaniny, w której zginęło 58 osób, a ponad 500 zostało rannych. Prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z rodzinami ofiar, policjantami i ratownikami. 
Donald Trump przybył do Las Vegas wraz z pierwszą damą USA Melanią Trump. Prezydent powiedział, że to dla niego bardzo smutny dzień. „Zamierzamy oddać hołd. Spotkamy się z policjantami, którzy wykonali świetną robotę w bardzo krótkim czasie. Dowiadujemy się coraz więcej na temat śledztwa. Zostanie to ogłoszone w odpowiednim czasie” – mówił amerykański prezydent.
Prowadzący śledztwo przesłuchują dziś narzeczoną Stephena Paddocka 62-letnią Marilou Danley. Minionej nocy powróciła ona do Las Vegas z Filipin, dokąd udała się na tydzień przed masakrą. Prawdopodobnie dla niej było przeznaczone 100 tysięcy dolarów, które Paddock na kilka dni przez strzelaniną przelał ze swego konta na Filipiny.
Odpowiedzialność za atak w Las Vegas wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie. FBI początkowo zaprzeczyło, by znaleziono jakiekolwiek związki Stephena Paddocka z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi. Wczoraj jednak szeryf Las Vegas Joe Lombardo stwierdził, że w ostatnim okresie sprawca się „zradykalizował”. Lombardo nie chciał ujawnić jakichkolwiek informacji z trwającego dochodzenia. Niewykluczone, że FBI nie podawała informacji na temat możliwych motywów Stephena Paddocka, by nie wystraszyć jego narzeczonej przez powrotem do Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520