HomeNew York

Trump ponownie oskarża Cuomo i de Blasio za “zniszczenie Nowego Jorku”

Trump ponownie oskarża Cuomo i de Blasio za “zniszczenie Nowego Jorku”

Prezydent Donald Trump skrytykował gubernatora Andrew Cuomo oraz burmistrza Billa de Blasio. Według niego, źle zarządzają miastem w obliczu koronawirusa i oskarża ich o “zniszczenie Nowego Jorku”.

Donald J. Trump – “Nowy Jork musi już zakończyć kwarantannę. Gubernator i burmistrz niszczą to miejsce!”

Powyższy tweet nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy prezydent żali się na stan w jakim jest Nowy Jork. Zapowiadał niedawno wstrzymanie federalnych środków przysługujących miastu.

Zarówno Cuomo jak i de Blasio, zmagają się z dużym oburzeniem mieszkańców i właścicieli biznesów, po tym jak nadal nie zdejmują obostrzeń pomimo rekordowo niskich poziomów zakażeń COVID-19.

W kolejnym tweecie, Trump twierdzi, że zamknięcia są celowym zabiegiem Demokratów.

Donald J. Trump – “Demokraci otworzą swoje stany 4 listopada, dzień po wyborach. Te zamknięcia są absurdalne i wprowadzone tylko po to by zaszkodzić ekonomii zaraz przed najważniejszym wyborami, być może w naszej całej historii! #MAGA”.

Rzecznik prasowy burmistrza Billa de Blasio, Bill Neidhart mówi – “Donald Trump chce aby COVID wrócił do Nowego Jorku.”

“Donald Trump nie ma absolutnie żadnej słuszności kiedy wypowiada się na temat koronawirusa. Nawet Ci którzy go wspierają przyjmują do wiadomości, że jego działania przeciwko COVIDowi były porażką, i bylibyśmy szaleńcami, żeby słuchać się jego rad.” – dodaje Neidhart.

 

PS

 

COMMENTS