12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Trump: Patrick Shanahan 1 stycznia przejmie obowiązki sekretarza obrony USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Patrick Shanahan ma od 1 stycznia przejąć obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych po generale Jamesie Mattisie. Poinformował o tym wpisem na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump.

Zmiana na stanowisku szefa Pentagonu ma nastąpić z nowym rokiem. „Z przyjemnością ogłaszam, że nasz bardzo utalentowany zastępca sekretarza obrony, Patrick Shanahan, przejmie pełnienie obowiązków sekretarza obrony 1 stycznia 2019 roku” – napisał Donald Trump, informując o wyborze zastępcy Jamesa Mattisa.
Jak dodał amerykański prezydent, Patrick Shanahan „ma długą listę osiągnięć podczas pełnienia funkcji zastępcy”. „Będzie świetny!” – napisał Donald Trump.
Patrick Shanahan przed podjęciem pracy w resorcie obrony był związany z biznesem. Od 1986 roku pracował w firmie Boeing. Jest jednym największych orędowników projektu sił kosmicznych Stanów Zjednoczonych.
Zmiana na stanowisku szefa Departamentu Obrony nastąpi wcześniej, niż pierwotnie planowano. Po ogłoszeniu rezygnacji Jamesa Mattisa, który przechodzi na emeryturę, informowano, że będzie on pełnił obowiązki do końca lutego. Dotychczasowy szef Pentagonu zdecydował się na odejście z prezydenckiej administracji po ogłoszeniu decyzji o wycofaniu amerykańskich wojsk z Syrii.
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Orłowski/Chicago/em/Siekaj
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520