HomePILNE

Trump oświadczył, że trudno mu uwierzyć, by Izrael szpiegował Biały Dom

Trump oświadczył, że trudno mu uwierzyć, by Izrael szpiegował Biały Dom

Amerykański prezydent Donald Trump oświadczył, że trudno mu uwierzyć, by Izrael szpiegował Biały Dom.

O inwigilacji prowadzonej przez izraelski wywiad w Waszyngtonie poinformowały wczoraj amerykańskie media. Premier Izraela Benjamin Netanjahu również zaprzeczył tym doniesieniom.
Magazyn “Politico” poinformował wczoraj, że amerykańskie służby specjalne zlokalizowały w rejonie Białego Domu i innych miejscach Waszyngtonu miniaturowe urządzenia szpiegowskie, symulujące działanie telekomunikacyjnych wież nadawczo-odbiorczych. Mogły one przechwytywać sygnał telefonów komórkowych. Urządzenia miały służyć szpiegowaniu prezydenta Trumpa i jego najbliższych współpracowników. Według “Politico” amerykański wywiad doszedł do wniosku, że była to operacja prowadzona przez Izrael.

„Nie wierzę w te doniesienia. Trudno mi uwierzyć, że Izrael nas szpiegował” – skomentował Donald Trump przed odlotem śmigłowcem Marine One do Baltimore. Prezydent wskazał na znakomite relacje z Izraelem, których przejawem było między innymi przeniesienie amerykańskiej ambasady do Jerozolimy czy poparcie stanowiska Izraela w sprawie Iranu. „Nie wierzę w tę historię. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale ja w to nie wierzę” – dodał Donald Trump.

Doniesieniom “Politico” zaprzeczył wcześniej Benjamin Netanjahu. Premier Izraela powiedział, że jego kraj przestrzega zasady, że nie szpieguje Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR /Marek Wałkuski / Waszyngton/Siekaj

COMMENTS