HomeŚwiat

Trump o nowym premierze Wielkiej Brytanii: Lubię go, będzie znakomity!

Trump o nowym premierze Wielkiej Brytanii: Lubię go, będzie znakomity!

Prezydent USA Donald Trump pogratulował Borisowi Johnsonowi objęcia stanowiska przywódcy brytyjskich konserwatystów. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Johnson będzie znakomitym premierem Wielkiej Brytanii.

„Gratulacje dla Borisa Johnsona z powodu objęcia stanowiska nowego premiera Zjednoczonego Królestwa. Będzie znakomity” – napisał na Twitterze Donald Trump, który już wcześniej pozytywnie wypowiadał się na temat nowego przywódcy brytyjskich konserwatystów.
W ubiegły piątek amerykański prezydent zadeklarował, że podoba mu się Johnson.
„Uważam, że poprzednia premier nie poradziła sobie z Brexitem, to katastrofa. Myślę, że Boris to wyprostuje. Lubię Borisa Johnsona. To inny rodzaj polityka ale o mnie mówią to samo. Lubię go, będzie nam się dobrze współpracować” – mówił Donald Trump przewidując dobre relacje z Wielką Brytania pod przywództwem Johnsona.
Komentatorzy w Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na bliskość ideologiczną Borisa Johnsona i Donalda Trumpa oraz podobieństwa programowe – między innymi w sprawie imigracji. Obaj sa antyglobalistami i deklarują, że przywrócą wielkość swoim krajom.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jf/skCOMMENTS