Trump: Mike Pence udaje się do Polski i zajmie moje miejsce. To będzie wspaniały weekend

Trump: Mike Pence udaje się do Polski i zajmie moje miejsce. To będzie wspaniały weekend

Wiceprezydent Mike Pence przybędzie do Polski w niedzielę przed południem, towarzyszyć mu będzie małżonka. Planowane są rozmowy z polskimi władzami – poinformował Biały Dom. Wiceprezydent USA przybywa na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w zastępstwie prezydenta Trumpa, którego w USA zatrzymał huragan Dorian.

Jak poinformował Polskie Radio urząd wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Mike Pence wraz z Drugą Damą USA Karen Pence odleci do Polski z bazy Andrews pod Waszyngtonem o 7:30 wieczorem czasu lokalnego. W Warszawie samolot Air Force Two z amerykańską parą wiceprezydencką wyląduje na godzinę przed rozpoczęciem ceremonii rocznicowych na Placu Piłsudskiego. „Spodziewamy się, że podczas wizyty dojdzie do spotkań z polskimi władzami” – poinformował przedstawiciel Białego Domu.
Prezydent Donald Trump wyraził wczoraj przekonanie, że wiceprezydent Pence będzie go godnie reprezentować na uroczystościach. „Mike Pence udaje się do Polski i zajmie moje miejsce. To będzie wspaniały weekend – święto przeszłości. Ja miałem poczucie, że muszę zostać w kraju” – tłumaczył amerykański prezydent, który wczoraj udał się do ośrodka Camp David pod Waszyngtonem. W niedzielę przed południem prezydent USA powróci do Białego Domu, po czym uda się do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego. Tam weźmie udział w briefingu na temat huraganu Dorian oraz przygotowań do jego uderzenia w stały ląd, co według prognoz ma nastąpić w nocy z poniedziałku na wtorek.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0