7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Trump i Clinton wygrywają w Nowym Jorku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Donald Trump zmiażdżył swoich rywali, a Hillary Clinton zdecydowanie wygrała. Ogłoszono wstępne wyniki prezydenckich prawyborów w stanie Nowy Jork.

To drugi co do wielkości, zaraz po Kalifornii stan, pod względem liczby delegatów, o których walczą kandydaci.
Po przeliczeniu około 50 procent głosów wśród republikanów Donald Trump zdobył 62 procent z nich, deklasując swoich rywali, drugiego Johna Kasicha o blisko 40, a Teda Cruza o około 50 procent. Miliarder jednak, mimo znacznej przewagi nad swoimi oponentami, po dzisiejszym zwycięstwie nie jest pewny, czy przed letnią konwencją swojej partii zdobędzie wymaganą wiekszość delegatów.
Z tego powodu kolejny raz skrytykował prawyborczy system republikanów. „Pojedziemy na konwencje jako zwycięzcy, a wciąż nie wiemy czy to rzeczywiście my będziemy ostatecznie ubiegać się o urząd prezydenta. Tak nie może być to trzeba zmienić. Dziś świętujemy jeszcze przez dwie godziny, ale od rana bierzemy się dalej do cięzkiej pracy” – podkreślał Donald Trump.


Wśród demokratów około 60 procent głosów zdobyła Hillary Clinton. Ta porażka dla jej kontrkandydata Bernie Sandersa praktycznie oznacza koniec szans o nominację partyjną do walki o Biały Dom.

IAR/, Jan Pachlowski /Nowy Jork/kry/twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520