3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Trump: Atak na Syrię wkrótce, albo… nie tak szybko

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Donald Trump oświadczył, że atak rakietowy USA na Syrię „może nastąpić wkrótce, albo nie tak szybko”. Prezydent Stanów Zjednoczonych napisał na twitterze, że nie określił wcześniej, kiedy dojdzie do ostrzału. „Stany Zjednoczone pod rządami mojej administracji zrobiły wiele, by pozbyć się z tego regionu ISIS” – napisał Donald Trump.

Wczoraj prezydent USA zapowiedział atak rakietowy w Syrii, w reakcji na prawdopodobne użycie chemicznej przez Baszara al – Assada. Donald Trump ostro skrytykował Rosję za wspieranie syryjskiego reżimu.

„Rosja zapowiada zestrzelenie wszelkich rakiet nad Syrią. Przygotuj się Rosjo, bo one nadlecą, ładne, nowe i inteligentne” – napisał Donald Trump na Twitterze. Prezydent USA skrytykował Rosję za sojusz z prezydentem Baszarem al-Asadem. „Nie powinniście być partnerami Mordującego Gazem Zwierzęcia, które zabija swoich obywateli i rozkoszuje się tym” – dodał. W innym wpisie amerykański prezydent ubolewa, że obecne relacje z Rosją są gorsze niż za czasów Zimnej Wojny.

Ocenia się, że w sobotnim ataku chemicznym na szpital w miejscowości Duma mogło zginąć nawet 70 osób, a rannych mogło zostać około pół tysiąca osób. Władze w Damaszku zaprzeczają, by to one dokonały ataku i oskarżają opozycję o prowokację.

twitter&IARwcześń./dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520