Trudne losy ustawy dla “frankowiczów”. Część przedstawicieli PiS zmieniła podejście do kredytów walutowych

Trudne losy ustawy dla “frankowiczów”. Część przedstawicieli PiS zmieniła podejście do kredytów walutowych

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu podkomisja finansów może zająć się prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców mieszkaniowych. Chodzi o pomoc między innymi dla tak zwanych frankowiczów. Dwa ostatnie posiedzenia tej podkomisji się nie odbyły.

Jej przewodniczący poseł Tadeusz Cymański z Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnia, że posłowie nie zdążyliby przyjąć poprawek przed głosowaniem. Jego zdaniem deklarowany wcześniej termin przed wakacyjny jest coraz trudniejszy do zrealizowania. Poseł Cymański dodaje jednak, że prace nie pójdą na marne.
Zdaniem rozmówcy IAR ustawa wymaga prac nad zgłoszonymi poprawkami. W jego ocenie największe zainteresowanie budzi tak zwana restrukturyzacja, którą banki będą proponować klientom posiadającym hipoteczne kredyty walutowe. Wciąż nie wiadomo, jakie będą jej szczegóły.
Tadeusz Cymański przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że część przedstawicieli PiS zmieniła podejście do kredytów walutowych w porównaniu z 2015 rokiem.
Projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy, nie jest jedynym, którym zajmuje się podkomisja. Rozpatruje też dwa poselskie projekty ugrupowania Kukiz 15 i PO oraz prezydencki projekt tak zwanej ustawy antyspreadowej.

IAR / Karol Tokarczyk/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0