HomeNew York

Tropikalne upały w metropolii

Tropikalne upały w metropolii

Synoptycy z National Weather Service ostrzegają przed rekordowymi upałami, które od piątku będą w Nowym Jorku. National Weather Service wydało ostrzeżenie, które będzie obowiązywać w pięciu dzielnicach Nowego Jorku od piątku do niedzieli. Natomiast burmistrz metropolii Bill de Blasio ogłosił stan lokalnego zagrożenia ze względu na ekstremalne upały. Według zapowiedzi za oknami na termometrach słupek rtęci wskazywać będzie ponad 93F w piątek, sobotę 99F natomiast w niedzielę będzie 97F w niedzielę. W związku z tym, że będzie strasznie duża wilgotność powietrza odczuwalna będzie dużo wyższa temperatura i słupki rtęci wskazywać będą od 105F w piątek a w sobotę i niedzielę 110F. Upały nieco odpuszczą w poniedziałek i termometry wskazywać będą 83F w poniedziałek.

Urzędnicy miejscy zadbali o to, aby można było się schłodzić w Nowym Roku i w związku z tym baseny miejskie będą otwarte od 11:00 do 20:00, a plaże będą otwarte do godziny 19:00.

Uruchomiono również 500 centrów chłodzenia w pięciu dzielnicach Nowego Jorku w których będą mogli się schłodzić ci mieszkańcy, którzy w domu nie maja klimatyzacji.

Centra chłodzenia znajdują się w miejscach bibliotekach, domach kultury, centrach seniora i w budynkach, gdzie znajdują się mieszkania miejskie. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się centrum chłodzenia w naszej okolicy należy zadzwonić pod numer telefonu 311 lub należy wejść na stronę internetową nyc.gov.

COMMENTS