Trener karate ze Żnina aresztowany pod zarzutem obcowania seksualnego z małoletnią

Trener karate ze Żnina aresztowany pod zarzutem obcowania seksualnego z małoletnią

Wczoraj w nocy w Żninie gruchnęła wieść o tym, że jeden z mieszkańców miasteczka miał zostać aresztowany pod zarzutem obcowania płciowego z 13-letnią dziewczynką.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prokuratorem Dariuszem Mańkowskim: – Potwierdzam, jest prowadzone takie postępowanie. Rafał K. został aresztowany pod zarzutem obcowania płciowego z małoletnią. Jest to zbrodnia zagrożona karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Czy chodzi o 13-latkę ze Żnina? – Nie powiem tego, muszę chronić dobro dziecka. Dla jego dobra i z uwagi na prowadzone postępowanie nic więcej nie dodam – stwierdził prokurator Mańkowski.

 

– Zrealizowaliśmy czynności, które zleciła nam prokuratura – poinformowała Wioleta Burzych, oficer prasowy KPP w Żninie. – Mężczyzna został zatrzymany, doprowadzony do prokuratury. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego – dodała rzeczniczka żnińskiej policji. – Mężczyźnie przedstawiono zarzut, że zastosował podstęp wobec małoletniej i doprowadził ją do poddania się innym czynnościom seksualnym – wyjaśnia prok. Agnieszka Adamska-Okońska – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

 

– Były to działania podstępne, a czyn, którego miał się dopuścić, traktowany jest jako zgwałcenie. Ma tu zastosowanie art. 197 par. 3 pkt. 2 kk, za co grozi kara od 3 do 15 lat więzienia – usłyszeliśmy.

 

 

red. (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0