Transport wagi ciężkiej na A1 pod Toruniem

Transport wagi ciężkiej na A1 pod Toruniem

Na autostradzie A1 w okolicach Nowej Wsi inspektorzy zatrzymali transport, przewożący tramwaj. Zespół pojazdów przekroczył zgłoszoną masę blisko dwukrotnie!

W nocy z niedzieli na poniedziałek przewoźnik z województwa lubelskiego wykonywał transport tramwaju na trasie z Poznania do Gdańska. Do kontroli przedstawiciele przewoźnika okazali zezwolenie kategorii VII, na jednokrotny przejazd pojazdem nienormatywnym o maksymalnej długości 48 metrów, wysokości 4,5 metra oraz masie całkowitej 70 ton. Dla weryfikacji parametrów, zespół pojazdów został skierowany na punkt wagowy.

 

O ile wymiary zewnętrzne mieściły się w okazanym zezwoleniu, to zmierzona rzeczywista masa została znacznie przekroczona. Zamiast deklarowanych 70 ton, zespół pojazdów okazał się dwukrotnie cięższy! Na 15 osiach pojazdu przemieszczało się ponad 116 ton ładunku.

 

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne i do czasu przedstawienia odpowiedniego zezwolenia wstrzymano transport. Nocne kontrole inspekcji transportu drogowego prócz poprawy bezpieczeństwa na drogach przyczyniają się ochrony infrastruktury drogowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0