HomeUSAChicago

Transmisja mszy świętej żałobnej za św. pamięci Andrzeja Gędłka

Transmisja mszy świętej żałobnej za św. pamięci Andrzeja Gędłka

W niedzielę odprawiona zostanie msza święta żałobna za świętej pamięci Andrzeja Gędłka. Zmarł w miniony poniedziałek, 13 kwietnia na skutek   powikłań wywołanych koronawirusem. Miał 66 lat.

 

Nabożeństwo  rozpocznie się o 7 wieczorem w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej w Munster w stanie Indiana u Ojców Karmelitów BosychMsza święta ze względów na panująca pandemię odprawiona zostanie bez udziału wiernych. Transmitowana będzie w Internecie na https://www.carmelitefathers.com/pl/i na kanale Youtube: Carmelite Fathers https://www.youtube.com/channel/UCij-1H2YEuJUGmVo6Fw0Fug.

Andrzej Gędłek był współtwórcą programu radiowego “Na góralska nutę”, skarbnikiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Ameryce, byłym prezesem   Związku Podhalan w Ameryce Północnej, współorganizatorem Konkursu Koszyczka Wielkanocnego. Należał też do Kongresu Polonii Amerykańskiej, którego był dyrektorem krajowym. Promował kulturę podhalańską nie tylko w studiu radiowym. Dzięki niemu powstał festiwal „Na góralską nutę”, który rozrósł się do rozmiaru międzynarodowej imprezy zespołów regionalnych z terenów górskich różnych stron świata.

 

BK

COMMENTS