HomeŚląskie

Tragedia w Orzeszu. Ojciec udusił córkę i ranił żonę nożem – pierwsze ustalenia w śledztwie

Tragedia w Orzeszu. Ojciec udusił córkę i ranił żonę nożem – pierwsze ustalenia w śledztwie

Tragedia w Orzeszu. Prokuratura z dużą dozą prawdopodobieństwa może już stwierdzić, że to Szymon S. był sprawcą rodzinnej tragedii w Orzeszu. Ojciec miał udusić swoją córkę, ciężko ranić nożem żonę, podpalić dom i popełnić samobójstwo. Śledczy przeprowadzili sekcje zwłok i przesłuchali ranną matkę. Wciąż ustalają szczegóły zdarzenia.

 

Przypomnijmy, że 31 marca w domu przy ul. Pocztowej w Orzeszu doszło do pożaru. Tragedia rozegrała się w domu: Joanny S., Szymona S. oraz ich córki. – Na miejscu zastano kobietę z ranami kłutymi, która została przetransportowana do szpitala. Była przytomna – informuje sierż. sztab. Ewa Sikora, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

 

Mężczyzna miał liczne rany kłute i cięte w okolicach klatki piersiowej, a szczególnie serca. Na ciele dziewczynki nie znaleziono żadnych widocznych obrażeń.

 

W poniedziałek, 6 kwietnia, Tomasz Rygiel z Prokuratury Rejonowej w Mikołowie poinformował, że z dużą dozą prawdopodobieństwa może stwierdzić, iż sprawcą rodzinnej tragedii, która rozegrała się w Orzeszu, był Szymon S. – Nie mogę jeszcze ujawnić szczegółów dochodzenia związanych z motywacją domniemanego sprawcy. Zbieramy zeznania świadków, którzy sami zaczęli się zgłaszać do prokuratury, czekamy na bilingi rozmów telefonicznych mężczyzny – wyjaśnia prokurator.

 

W toku śledztwa przesłuchana została już Joanna S., która przeżyła jako jedyna z trzyosobowej rodziny. Jej stan zdrowia pozwolił na to dopiero kilka dni po tragedii.prawdopodobniej była ona ofiarą tego zdarzenia – mówi prok. Rygiel.

 

Przeprowadzone zostały również sekcje zwłok mężczyzny oraz dziewczynki. – Sekcja wykazała, że dziewczynka została uduszona. – dodaje prokurator. W świetle ustaleń prokuratury najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń jest rozszerzone samobójstwo, którego miałby dokonać Szymon S. Według tego scenariusza mężczyzna udusił swoją córkę, ciężko ranił żonę, podpalił dom i sam popełnił samobójstwo.

 

 

aip

COMMENTS