10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Tragedia w Łebie: Utonęła 18-latka, trwają poszukiwania jej 21-letniego kolegi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W nocy z wtorku na środę utopiła się 18-letnia kobieta. Nastolatka razem z dwójką innych znajomych kąpała się w wodzie w niedozwolonym miejscu. Służby uratowały jej koleżankę. Trzecia osoba nadal jest poszukiwana. Młodzi ludzie przyjechali do Łeby w niedzielę z pow. żywieckiego.

Do tragicznego zdarzenia doszło minionej nocy w Łebie. Około północy policja otrzymała zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył tonącą w morzu kobietę. – Na miejsce natychmiast pojechał patrol policyjny. Funkcjonariusz wyciągnął z morza 18-letnią kobietę, której wcześniej mężczyzna, który ją zobaczył, rzucił koło ratunkowe. Żyła i powiedziała, że wraz z nią była jej koleżanka i kolega.

Po krótkich poszukiwaniach odnaleziono drugą kobietę, ale niestety nie udało jej się uratować – mówi st. sierż. Aleksandra Ligmanowska, rzecznik prasowy lęborskiej policji. Do godziny 4 rano trwały poszukiwania 21-letniego mężczyzny, ale nie udało się go odnaleźć. W poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób. – Wyruszyły trzy łodzie z ratowniczej służby brzegowej, strażacy z OSP Łeba, Państwowa Straż Pożarna z Łeby oraz nurkowie z Gdańska. O 4 rano akcję przerwano ze względu na warunki atmosferyczne, ale ma być wznowiona jak tylko stan morza na to pozwoli – mówi sierż. Ligmanowska.

 

Wiadomo już, że akcja poszukiwawcza trwa. Młodzi ludzie kąpali się w miejscu niedozwolonym, w pobliżu falochronu. – Wcześniej bawili się w lokalu w Łebie, gdzie spożywali alkohol. Przed północą wyszli z tego lokalu i ta trójka poszła się kąpać – mówi Aleksandra Ligmanowska. Młodzi ludzie przyjechali do Łeby z województwa śląskiego. Pochodzą z powiatu żywieckiego. Uratowana dziewczyna przebywa w lęborskim szpitalu.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520