HomeMałopolskie

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Są nowe zarzuty dla właścicieli wypożyczalni nart

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Są nowe zarzuty dla właścicieli wypożyczalni nart

W bydgoskim “Focusie” przy ulicy Jagiellońskiej warszawska firma postawiła maszynę do odkażania zakupów.

Bydgoszczanie jako pierwsi w Polsce będą mieli okazję – na razie za darmo – testować maszynę do odkażania zakupów. Stanęła dziś w galerii “Focus” przy ulicy Jagiellońskiej. – Kontaktowaliśmy się z wieloma galeriami handlowymi w Polsce, odpowiedź z Focusa była najbardziej konkretna i zachęcająca do współpracy – mówi Karol Pietrewicz, prezes zarządu warszawskiej spółki OxyCorp, producenta maszyny.

 

Ozonowanie zakupów zabija wirusy

 

Właściciele firmy, wywodzący się z akademickich inkubatorów przedsiębiorczości szukali pomysłu na coś, co odpowie na wyzwania stawiane przez pandemię i czego produkcję będzie można zautomatyzować. I tak wpadli na pomysł stworzenia OxyPoint-maszyny, która odkazi wszystkie zrobione wcześniej zakupy.

 

– Na początku chcieliśmy, by maszyna odkażała nie tylko zakupy, ale i właściciela. Jednak koszty takiego przedsięwzięcia byłyby ogromne, szukaliśmy więc dalej. Doszliśmy do wniosku, że optymalne będzie urządzenie do którego będzie można wjechać wózkiem zakupowym i bardzo szybko zdezynfekować wszystko, co znajduje się w koszu. W tym celu zmierzyliśmy 150 różnych modeli wózków, by dobrać odpowiednie rozmiary dla maszyny – o projekcie mówi Karol Pietrewicz. Maszyna odkaża produkty ozonem w wysokim stężeniu. Do jej działania potrzebny jest prąd i dostęp do tlenu.

 

– Obecnie proces odkażania trwa dwie minuty, chcemy go jeszcze skrócić, planujemy zamontowanie dodatkowych lamp UVC – tłumaczy Karol Pietrewicz.

 

Tydzień testów za darmo

 

Na razie każdy może – za darmo – przetestować maszynę w galerii “Focus”. Później dezynfekcja będzie już płatna, kosztować będzie 3 złote, płatne wyłącznie kartą płatniczą. Urządzenie będzie dostępne w Bydgoszczy przez kilka miesięcy. – Jesteśmy ciekawi odbioru OxyPoint przez klientów i galerie handlowe. Liczymy na zainteresowanie, jesteśmy gotowi we współpracy z firmą z Góry Kalwarii, która przygotowała pierwsze urządzenie, na rozpoczęcie szerszej produkcji – zdradza Karol Pietrewicz.

 

 

aip

COMMENTS