Tragedia w sortowni: Ciało 26-latka znaleziono wśród śmieci

Tragedia w sortowni: Ciało 26-latka znaleziono wśród śmieci

Śledczy przesłuchują m.in. świadków tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sortowni śmieciw Krakowie przy ulicy Półłanki.

We wtorek prokuratur uczestniczył w oględzinach na terenie sortowni odpadów przy ulicy Półłanki. 26-letni mężczyzna podczas wykonywania pracy został uderzony przez koparko-ładowarkę, prowadzoną przez innego pracownika. Zmarł na miejscu. Wcześniej pracownicy zaniepokoili się nieobecnością mężczyzny. Zaczęli go szukać. W śmieciach znaleźli zwłoki. Podczas oględzin na miejsce przybył inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy.

Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie odbędzie się sekcja zwłok. Na miejscu zabezpieczono monitoring. Sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej Kraków Podgórze m.in. o przestępstwo z art. 220 §1 kk. Chodzi o narażenie życia albo zdrowia pracownika. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci. Przesłuchano świadków, właściciela firmy, w której był zatrudniony 26-latek oraz operatora koparki. Na dalszym etapie będą przesłuchiwani kolejni świadkowie, zabezpieczana dokumentacja pracownicza, a także dokumentacja dot. użytkowanego sprzętu.

 

(aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0