HomePOLSKA

Tour de “Wiosna”. Robert Biedroń ruszył na spotkania w regionach

Tour de “Wiosna”. Robert Biedroń ruszył na spotkania w regionach

Robert Biedroń wyruszył w podróż po Polsce. Lider partii „Wiosna” chce odwiedzić 16 dużych miast. Dziś odwiedzi Łódź, w dalszej kolejności będą między innymi: Zielona Góra, Poznań, Rzeszów i Białystok. O swoich planach informował w Warszawie.

Lider ugrupowania „Wiosna” Robert Biedroń pytany przez Polskie Radio o propozycje programowe zastrzegł, że nie są one tylko pomysłami, bo stoją za nimi projekty ustaw. Wyborcy mają się z nimi zapoznać w ciągu najbliższego miesiąca podczas regionalnych spotkań w całej Polsce. Robert Biedroń dodaje, że poza 13 ustawami obiecanymi podczas wczorajszej konwencji ekspertki i eksperci partii przedstawią i omówią kolejne propozycje.

Robert Biedroń był pytany między innymi o wydatki ugrupowania oraz źródła ich finansowania. Zapewniał, że w sprawie finansów ugrupowanie nie ma nic do ukrycia. Pieniądze, jak stwierdził szef „Wiosny”, pochodzą ze zbiórki od Polaków. Finanse partii, jak zapowiedział Robert Biedroń, będą znane pod koniec roku, kiedy ugrupowanie przedstawi sprawozdanie finansowe. Podobnie wypowiedział się jeden z wiceprzewodniczących „Wiosny” Marcin Anaszewicz. Podkreślił, że organizacja konwencji wyborczej ugrupowania była możliwa nie dzięki – jak ujął – milionom złotych, ale dzięki grupie kilkuset wolontariuszy.

Podczas wczorajszej konwencji Robert Biedroń mówił o wprowadzeniu równości płac kobiet i mężczyzn pracujących na takich samych stanowiskach. Wśród postulatów „Wiosny” jest także poprawa nauczania języka angielskiego w szkołach, powszechny dostęp do internetu, rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” na wszystkie dzieci czy pomoc dla rodziców wychowujących dzieci. W ciągu 5 lat ugrupowanie byłego prezydenta Słupska chce stworzyć 250 tysięcy miejsc w żłobkach i przedszkolach.
Lider „Wiosny” zadeklarował też podniesienie płacy minimalnej do poziomu 60 procent średniego wynagrodzenia. Według jego zapowiedzi, w 2020 roku ma ona wzrosnąć do 2700 złotych, a w 2022 roku ma wynieść 3265 złotych.

IAR / Karol Tokarczyk/to/

COMMENTS