Toruń: 3-latek w śpiączce, 2-letni brat nie żyje. Matka czeka na przesłuchanie

Toruń: 3-latek w śpiączce, 2-letni brat nie żyje. Matka czeka na przesłuchanie

3-letni chłopczyk, który ucierpiał w wypadku w Steklinie pod Toruniem, nadal jest w śpiączce. Jego mama też jeszcze leży w szpitalu. To ona spowodowała wypadek.

– Czekamy na możliwość przesłuchania 25-latki – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Będziemy wnioskowali o tymczasowy areszt dla tej kobiety. A ta kobieta, przypomnijmy, w miniony czwartek wieczorem spowodowała śmiertelny wypadek. Nie zatrzymała samochodu na sygnały drogówki, zaczęła uciekać funkcjonariuszom. Osobówka dachowała w Steklinie. 2-letni syn kobiety, siedzącej za kierownicą, zmarł parę godzin później w szpitalu. Toczy się walka o życie jego o rok starszego brata. Ustaliliśmy nieoficjalnie, że chłopiec jest utrzymywany w śpiączce. Jego stan określany jest jako bardzo ciężki.

Bez prawka

 

Lekarze czekają na cud, zaś matka chłopca czeka na przesłuchanie. Ustalono, że w momencie zdarzenia była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Prawa jazdy nigdy nie miała. Dotychczas stan pacjentki nie zezwalał na to, aby prokuratura w Lipnie (to ona zajmuje się sprawą) mogła przesłuchać winowajczynię. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, można trafić nawet na 12 lat do więzienia.

 

Nic nie wiadomo na temat ojca chłopców. Wiadomo (znowu nieoficjalnie), że matka ma więcej dzieci, lecz tylko ta dwójka z nią podróżowała. Ludzie już wydają wyrok na kobietę. W internecie pojawiają się wpisy internautów nie szczędzących gorzkich słów pod adresem 25-latki.

 

Bez litości

 

Oto wybrane komentarze internautów „Pomorskiej”. Wirginia: – Nie wiem czy taką kobietę, świadomą swojej nietrzeźwości, która spowodowała śmierć własnego dziecka, można nazwać MATKĄ. Sylwia: – Pijany kierowca =morderstwo z premedytacją.

 

Gość: – Wielu normalnych ludzi nie może mieć dzieci. Marzy o nich latami, a taka to urodzi dwójkę, dostaje na nie pieniądze i je zabija. Bo żłopie wódę i siada za kierownicę bez uprawnień. Lech: – Wszystkiemu winne 500 plus. Korzystająca z 500 plus: – A co ma 500 plus do wypadku? To, że ludzie korzystają z 500 plus, to nie znaczy, że patologia. Nie stawiajcie wszystkich w jednej linii.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0