HomePOLSKAMałopolskie

TOPR alarmuje – Tatry są zalane!

TOPR alarmuje – Tatry są zalane!

TOPR ostrzega o bardzo złych warunkach do uprawiania turystyki w Tatrach. Apeluje do turystów, aby nie podchodzili do potoków.
Szlaki są mokre, a przez to niebezpieczne. Część z nich została zamknięta. Nieczynny jest między innymi szlak dookoła Morskiego Oka, a także Jaskinia Mroźna, w której stoi woda.
Padający nieprzerwanie od wczoraj deszcz spowodował, że wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt podtapiając szlaki.
Według informacji udzielonej przez rzecznika małopolskiej Straży Pożarnej, stan alarmowy został przekroczony na rzekach: Biały Dunajec, Poroniec, Białka oraz Niedziczanka.
TOPR apeluje do turystów, by przed wyruszeniem jutro w Tatry skontaktowali się z Punktem Informacji Turystycznej, który mieści się w Zakopanem, przy ul. Chałubińskiego 44. Tam otrzymają informacje o aktualnych warunkach i utrudnieniach na szlakach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa małopolskiego.
Intensywne opady przyniósł na południe Polski niż, który przywędrował znad Zatoki Genueńskiej. W nocy opady w Zakopanem mają słabnąć.

TS/ (IAR)

COMMENTS