HomeŚwiatPILNE

Tokio: Zakaz przeprowadzania imprez masowych w celu przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa

Tokio: Zakaz przeprowadzania imprez masowych w celu przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa

Władze Tokio poinformowały o odwołaniu w ciągu najbliższych 3 tygodni wszelkich imprez masowych w obiektach zamkniętych. Japońska stolica jest gospodarzem tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich. Tymczasowy zakaz przeprowadzania imprez masowych ma pomóc w przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa.

W Japonii zarażonych koronawirusem jest co najmniej 728 osób, z czego 634 to członkowie załogi i pasażerowie wycieczkowca „Diamond Princess”. Trwa operacja schodzenia na ląd pasażerów, u których nie wykryto obecności koronawirusa. Dziś pokład jednostki ma opuścić ponad 400 osób.

Narasta krytyka japońskich władz wobec sposobu przeprowadzenia kwarantanny oraz badań. U dwojga ewakuowanych do kraju z pokładu „Diamond Princess” Australijczyków wykryto zarażenie koronawirusem – podały australijskie władze. Rzecznik japońskiego rządu Yoshihide Suga poinformował, że po zakończeniu dzisiejszej operacji schodzenia na ląd, na pokładzie wycieczkowca pozostanie ponad 1000 członków załogi i pasażerów. Władze USA w zaleceniach dla podróżnych umieściły Japonię na liście państw, w których przed podróżą należy obserwować sytuację.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zr

COMMENTS