HomeŚwiat

Tokio: Papież Franciszek entuzjastycznie witany przez japońską młodzież

Tokio: Papież Franciszek entuzjastycznie witany przez japońską młodzież

Papież Franciszek entuzjastycznie witany przez japońską młodzież. W tokijskiej katedrze Najświętszej Marii Panny papież potępił przemoc, do jakiej nierzadko dochodzi w szkole pomiędzy młodymi ludźmi. Zaapelował też o walkę z „duchowym ubóstwem”, do którego prowadzi zbyt szybki tryb życia.

W tokijskiej katedrze znaleźli się młodzi przedstawiciele wielu wyznań i narodowości. Na spotkaniu z papieżem mówili o swoich doświadczeniach i problemach, m.in. przemocy i mobbingu, do których dochodzi w szkole pomiędzy uczniami. „Wszyscy musimy się zjednoczyć przeciwko tej kulturze mobbingu i nauczyć się mówić: dość! Jest to epidemia, na którą najlepsze lekarstwo możecie znaleźć wy sami” – podkreślał papież, zachęcając młodzież do obrony osób, które są ofiarami przemocy.

Franciszek zwrócił też uwagę na jeden z problemów japońskiego społeczeństwa, jakim jest pośpiech i rywalizacja. Ludzi żyjących wyłącznie według takich zasad porównał do „zombie” i zaapelował o walkę z „duchowym ubóstwem”.

Papież przywołał też słowa Matki Teresy, która pracując wśród najuboższych twierdziła, że „najstraszniejszą biedą jest samotność i poczucie bycia niekochanym”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Tokio /zr

COMMENTS