To policjant postrzelił nastolatka podczas pościgu za złodziejem w dzielnicy Old Irving Park

To policjant postrzelił nastolatka podczas pościgu za złodziejem w dzielnicy Old Irving Park

Policja podała nowe informacje na temat wtorkowej strzelaniny w chicagowskiej dzielnicy Old Irving Park. Była ona efektem pościgu za sprawcą napadu rabunkowego na bank w Des Plaines. Ranny został policjant i 15-latek.

 

Chłopak został postrzelony podczas próby zatrzymania napastnika przez policjanta z Des Plaines w sklepie muzycznym Upbeat Music. Kula ugodziła nastolatka w klatkę piersiową. W poważnym stanie przebywa w Lurie Children’s Hospital. Wiadomo, że 15-latek jest uczniem Lane Tech High School. Komisarz Anthony Riccio zapytany przez dziennikarzy, czy reakcja funkcjonariusza, który postrzelił nastolatka była właściwa i czy powinien był ze względu na bezpieczeństwo przypadkowych świadków powstrzymać się od użycia broni palnej była jednoznaczna. Riccio zapewnił, że działanie policjanta było jak najbardziej właściwe biorąc pod uwagę, że sprawca był uzbrojony. Nadal w krytycznym stanie jest postrzelony w głowę chicagowski policjant. Wiadomo, że ma on 46 lat i od 17 lat służy w policji. Obecnie przydzielony jest do 17. Dystryktu obejmującego dzielnicę Albany Park. Zidentyfikowano również ściganego sprawcę napadu na bank, którego policja zastrzeliła. To 32-letni Christopher Terrell Willis z Chicago.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  Lucjan 3 miesiące

  Riccio miał rację.
  Wg mnie policjant po to nosi broń, aby jej użyć w razie potrzeby obrony siebie, czy np mnie. Jest to poprostu jego narzędzie pracy.
  Inną sprawą jest, czy potrafi się tym narzędziem poprawnie posługiwać.
  Bo czytając czasem artykuły w prasie, słuchając radia czy tez oglądając filmiki na youtubie, dochodzę do wniosku, że w wielu przypadkach jest to dawanie małpie brzytwy…