To już dziś! Zaczynamy Mistrzostwa Świata 2018

To już dziś! Zaczynamy Mistrzostwa Świata 2018

Odstawcie na bok wszystkie problemy, poproście przełożonego o kilka wolnych dni, spotkajcie się ze znajomymi, załóżcie szaliki ulubionych drużyn i kibicujcie z całych sił. Dziś bowiem rozpoczyna się piłkarskie święto – dziś zaczynamy mundial!

 

Tym niezachęcającym wstępem kończymy odliczanie do mistrzostw świata w Rosji. Mistrzostw, o których mówiło się, że będą najmniej interesujące, z kilku różnych powodów. W mediach słychać było słowa zwątpienia: a to, że Rosjanie nie zdążą z budową wszystkich stadionów, że naszych wschodnich sąsiadów odwiedzi mało turystów etc. Gospodarze imprezy udowodnili, że potrafią zapracować sobie na pochwały, czym przełamali wszystkie stereotypy na swój temat. Tak oto powstały piękne areny, które będą gościły najlepsze drużyny świata.
Dziś szczególną chwilę przeżywają kibice reprezentacji Polski. Po 12 latach posuchy i niebytu w światowym futbolu, w końcu pokazujemy się całemu światu. Dosłownie, bo przecież w grupie mamy tak egzotyczne drużyny, jak Senegal, Kolumbię, czy Japonię. Postawa polskiej kadry podczas Euro 2016 sprawiła, że apetyty Polaków są już zupełnie inne niż dwa lata temu. Wyjście z grupy H to wręcz obowiązek, a 1/8 finału – niezależnie na kogo trafimy – ma być formalnością do dalszego sukcesu. Faktycznie, polska kadra jest najsilniejsza od lat i rzeczywiście stać ją na powtórkę z Francji. Z drugiej strony Adam Nawałka od początku swojej przygody z reprezentacją, wciąż stawia na te same nazwiska, a przecież ci piłkarze są już nieco bardziej… doświadczeni.
 Nie można zapomnieć o najważniejszych ludziach, bez których ta dyscyplina sportu, już dawno by umarła. Mowa oczywiście o kibicach. Właśnie ci – przemalowani w barwy narodowej drużyny, odziani w przeróżne stroje – są największą ozdobą każdej imprezy tego pokroju. Do Rosji przyleciało wiele osób, które piłkę nożną stawiają nad wszystko inne. Pasja, z którą wspierają piłkarzy, poświęcenie, wobec którego podróżują tysiące kilometrów i radość, gdy kapitan tego zespołu wznosi puchar mundialu.
W końcu przechodzimy do najważniejszych aktorów tego widowiska, czyli piłkarzy. Światowej sławy gwiazdy przyleciały do Rosji osiągnąć jeden cel. Na boiskach największego kraju świata będziemy widzieli pojedynki największych rywali (m.in. Hiszpania – Portugalia), ale też i klubowych kolegów (Cristiano Ronaldo zagra przeciwko Sergio Ramosowi). Turniej będzie nas rozpieszczał pod względem widowiskowych akcji, wielu starć fizycznych i emocji sięgających zenitu. Cel dla wszystkich jest ten sam, ale uda się tylko nielicznym.
red. AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0