HomeUSAMiami

To będzie największe centrum handlowe w USA. Władze zgodziły się na budowę

To będzie największe centrum handlowe w USA. Władze zgodziły się na budowę

Komisja hrabstwa Miami-Dade na Florydzie zatwierdziła budowę gigantycznego centrum handlowego. Ma ono pochłonąć 4 miliardy dolarów i być największym w całych Stanach Zjednoczonych.

Członkowie komisji opowiedzieli się za budową stosunkiem głosów 9-1. American Dream Miami ma powstać na powierzchni 175 akrów przy zbiegu dróg Interstate 75 i Turnpike, na północny zachód od Miami International Airport.

W środku znajdą się setki sklepów, ale deweloperzy nie chcą, aby określano ten obiekt mianem centrum handlowego. Podkreślają, że w kompleksie ma się też pojawić wiele innych atrakcji, w tym stok narciarski, park wodny i lodowisko. Do tego będzie dostępnych 2 tys. pokoi hotelowych.

– Nie budujemy centrum handlowego. Nie działamy w tym biznesie. To ma być park rozrywki, który będzie rywalizować z najlepszymi parkami Ameryki – stwierdził Don Ghermezian, prezes firmy Triple Five z siedzibą w Kanadzie.

American Dream Miami ma być o 1,2 miliona stóp kwadratowych większe od Mall of America w Bloomington w Minnesocie, podobnego kompleksu handlu i rozrywki, za którym także stoi Triple Five. Mall of America to obecnie największy tego typu obiekt na kontynencie.

Według szacunków Triple Five centrum w Miami będzie każdego roku odwiedzać ok. 30 milionów gości.

(łd)

COMMENTS