HomeUSA

TikTok zostanie sprzedany firmie Oracle odrzucając w ten sposób ofertę Microsftu

TikTok zostanie sprzedany firmie Oracle odrzucając w ten sposób ofertę Microsftu

Właściciele aplikacji społecznościowej TikTok wybrali ofertę firmy Oracle odrzucając ofertę Microsoftu. Nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale taką informację przekazują wewnętrzne źródła.

Microsoft ogłosił w niedzielę, że ich oferta zakupu platformy społecznościowej TikTok została odrzucona. Stało się to na tydzień przez zapowiedzianym przez Donalda Trumpa zablokowaniem aplikacji.

Prezydent Trump uważa, że chiński rzad używa aplikacji do szpiegowania amerykańskiego społeczeństwa.

TikTok na chwilę obecną nie komentuje sytuacji, jak również samo Oracle odmówiło komentarza.

Na chwilę obecną nie wiadomo również, czy sprzedaż dotyczyłaby tylko amerykańskiej części aplikacji. Warto tez zastanowić się, jak wpłynie to na social-mediowego giganta, który jest popularny na całym świecie, nie tylko w USA.

Jakąkolwiek decyzję podejmie TikTok i tak musi zostać jeszcze potwierdzona przez Komitet Inwestycji Zagranicznych, na terenie Stanów, znany jako CFIUS.

Oracle specjalizuje się głównie w aplikacjach do baz danych, walcząc z gigantami takimi jak Amazon czy Microsoft w dostarczaniu usług w chmurze. Są znani ze swoich usług takich jak Oracle Cloud Platform, Oracle Open Office czy Oracle Database.

Z powodu ich skupienia na rynku biznesowym, specjaliści dziwią się tej ofercie, porównując zakup do “zakupu marki motocyklowej przez linię lotniczą”.

 

PS

COMMENTS