Tesco zamyka sklepy w Warszawie. Brytyjczycy twierdzą, że przynosiły straty

Tesco zamyka sklepy w Warszawie. Brytyjczycy twierdzą, że przynosiły straty

Tesco planuje zamknąć 32 nierentowne sklepy w Polsce. Na liście placówek do likwidacji znajduje się kilka warszawskich marketów. Których? 

 

Sieć supermarketów Tesco Plc opublikowała swoje wyniki sprzedażowe za ostatni kwartał 2018 r. W skali całej grupy Tesco odnotowano wzrost sprzedaży o 0,8 proc. Tymczasem w Polsce firma odnotowała spadek, o 1,2 proc., i to nawet w okresie świątecznym. Zdaniem kierownictwa firmy spowodowały to przepisy zakazujące handlu w niedzielę. W związku z tym Tesco zaczęło likwidować nierentowne sklepy w Polsce. Ostatnio zamknęło 14 marketów. Teraz zapadła decyzja o zamknięciu kolejnych 32. Wśród nich znajdują się stołeczne sklepy sieci:

 

 

    • przy ul. Fieldorfa 32 (Gocław)

 

    • na Sosnkowskiego (Ursus).

 

 

Czy będą zamykane kolejne? – Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, cytowany przez Businessinsidera. Po zmianach w Warszawie pozostanie 16 sklepów i hipermarketów brytyjskiej sieci.

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0