HomePOLSKA

Terlecki: Marszałek Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich jak tylko zakończą się prace nad ustawą

Terlecki: Marszałek Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich jak tylko zakończą się prace nad ustawą

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że marszałek Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich jak tylko zakończą się prace nad ustawą o wyborach prezydenckich. W senackich komisjach toczą się prace nad ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego.
Wicemarszałek Terlecki mówił podczas konferencji prasowej, że jego zdaniem Senat “niepotrzebnie wydłuża procedurę procedowania ustawy”. “Przypomnę, że szybkie procedowanie jest teraz w interesie Platformy Obywatelskiej, a najwyraźniej Senat te działania opóźnia, być może jest to jakiś wynik wewnętrznych nieporozumień czy tarć w Platformie Obywatelskiej” – mówił.
Ryszard Terlecki był pytany, ile czasu na zbieranie podpisów dostaną nowi kandydaci na prezydenta, między innymi kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. “Wszystko zależy od tego, kiedy Senat będzie się w stanie z tym uporać” – powiedział. Dodał, że PiS chce, by było to kilka dni.
Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zakłada mieszany tryb głosowania: tradycyjnie w lokalach wyborczych albo – na życzenie wyborcy – w formie korespondencyjnej.
Jutro (26.05) w południe połączone komisje senackie: samorządu terytorialnego i administracji państwowej, komisja praw człowieka, praworządności i petycji oraz komisja ustawodawcza będą kontynuować prace nad ustawą o wyborach prezydenckich.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Naukowicz/i jf/w kj

COMMENTS