7.1 C

Tenis – US Open – Agnieszka Radwańska zmiażdzona przez młodziutką Madison Keys

Bez wiary we własny sukces, bez zaangażowania, bez woli walki tak w skrócie można byłoby opisać smutny koniec przygody z tegorocznym US Open naszej tenisistki. Obie zawodniczki spotkały się do tej pory raz i to Agnieszka rozstrzygnęła ją na swoją stronę. Za Polką przemawiało doświadczenie, większe umiejętności, doskonała gra w obronie ale na nic się to zdało przeciwko niesamowitej sile uderzenia Amerykanki. Agnieszka zaczęła najgorzej jak można, bo pozwoliła rywalce przełamać swoje pierwsze podanie. Po szybkim 2:0 Agnieszka jakby zaczynała grać nieco lepiej i mieła wiele okazji do przełamania Madison ale żadnej z nich nie wykorzystała. W całym meczu Aga miała 12 takich okazji ale wykorzystałą tylko 2. Amerykanka miała tylko 8 okazji do przełamania Agnieszki ale wykorzystała aż 6 z nich. Serwis był dominującym atutem Keys, która ze swojego pierwszego podania wygrała aż 72% piłek. Agnieszka jeśli jeszcze przy pierwszym serwisie jeszcze jako tako sobie radziła to w momencie kiedy zepsuła pierwszy serw, przy drugim następowała natychmiastowa egzekucja ze strony młodziutkiej Amerykanki. Wygrałą ona wszystkie 12 piłek nie pozwalając na zdobycie punktu przez Agnieszkę chociażby raz. Niestety grająca bardzo bezbarwnie Agnieszka nie była w żaden sposób przeciwstawić się 20 letniej wschodzącej gwieździe amerykańskiego tenisa. Po zaledwie 70 minutach Agnieszka z nisko zwieszoną głową opuszczała nowojorski Grandstand. Nie dotarła nawet do 4 rundy gdzie na Madison czeka murowana faworytka tegorocznego US Open – Serena Williams, która chce skompletować wygrane we wszystkich turniejach wielkoszlemowych w tym roku. Będzie to bardzo ciekawy pojedynek bo Keys jest chyba jedną z niewielu zawodniczek, która praktycznie nie ustępuje w sile uderzenia Serenie. Williams nie bez problemów, przegrywając pierwszego seta pokonała w 3 rundzie inną Amerykankę Bethanie Mattek-Sands 3:6; 7:5 i 6:0.