12.7 C

Tenis – Urszula Radwańska i Magda Linette odpadły w I rundzie Australian Open!

Miłe złego początki tak można byłoby podsumować mecz Urszuli Radwańskiej, która odpadła z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polska tenisistka przegrała w meczu I rundy z Chorwatką Aną Konjuh 0:6, 6:4, 6:3. Ula zgrała jak swoja starsza siostra w pierwszym secie, który wygrała do zera. Jeśli ktoś myślał, że jest już po meczu to grubo się pomylił. Chorwatka zaczęła grać coraz lepiej i popełniać znacznie mniej błędów niż w pierwszym secie co pozwoliło jej przejąć incjatywę w meczu i wygrać po zaciętej prawie godzinnej walce drugiego seta. W 3 secie również trwała zacięta walka ale po 40 minutach grająca dokładniej Chorwatka okazała się zwyciężczynią całego meczu.
Z turniejem pożegnała się także Magda Linette, która przegrała w meczu I rundy z Moniką Puig z Portoryko 3:6, 0:6. O czemu tym Magda pewnie będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Mecz trwał tylko godzinę a Polka popełniła w nim więcej błędów (34) niż zdobyła punktów w całym meczu (30). Nasza zawodniczka z pewnością nie może uznać debiutu w Australian Open za udany.