11.8 C

Tenis – Radwańska przegrała z Kvitovą w New Haven, awans Karoliny Wozniacki

Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju tenisowego w New Haven. Polka przegrała 5:7, 4:6. z Czeszką Petrą Kvitovą. Polka zaczęła dobrze i po przełamaniu na 5:3 wydawało się że ma duże szanse na wygranie pierwszego seta. Niestety Czeszka wygrała 4 kolejne gemy i wygrała pierwszego seta. W drugim secie Agnieszce nie udało się przełamać rywalki chociażby raz i przegrała go 4:6. Turniej w New Haven jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu US Open.

Swój mecz wygrała i awansowała do półfinału Karolina Wozniacki. Tylko w pierwszym secie jej imienniczka z Francji Caroline Garcia prowadziłą wyrównaną grę i starała się stawiać opór Wozniackiej ostatecznie przegrywając 3:6. Drugi set to popisowa gra Karoliny i wygrana 6:0. Jej przeciwniczką w półfinale będzie pogromczyni Agnieszki Radwańskiej Czeszka Petra Kvitova.