9.8 C
czwartek, 28 marca, 2024

Tenis – Australian Open – Agnieszka wygrała z Bouchard w drugiej rundzie.

Nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska bez problemów pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:4, 6:2 otwierając wieczorną sesji na centralnym korcie ROD LAVER ARENA. Rywalka Agnieszki miała bardzo udany sezon w 2014 roku gdzie awansowała nawet na piąte miejsce w rankingu i wydawało się, że może być bardzo groźną rywalką w drugiej rundzie turnieju. Niestety Buchard po zapaści zdrowotnej w ubiegłorocznym turnieju US Open nie może wogóle wrócić do dawnej formy i obecni jest dopiero na 37 miejscu. Widać było wyraźnie, że najbardziej brakuje jej regularności popełnijąc w całym meczu aż 37 niewymuszonych będów. Tylko przez moment w pierwszym secie kiedy Agnieszka dała się przełamać i na tablicy widniał wynik 4:2 dla Kanadyjki wydawało się, że nasza zawodniczka może mieć problemy w tym meczu. Na szczęście Polka zaczęła od tego momentu grać praktycznie bezbłednie (w całym meczu popełniła tylko 12 błędów) i wygrała kolejne cztery gemy oraz całego seta 6:4. W drugim secie dominacja Agnieszki nie podlegała już żadnej dyskusji i pozwoliła do końca meczu wygrać rywalce tylko dwa gemy. W kolejnej rundzie czekać będzie na nią wydaję się mniej wymagająca rywalka gdyż zmierzy się ze zwyciężczynią w pojedynku Monica Puig lub Kristyną Pliskova.