1.4 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Tenis – mega sensacje w AO – Nadal, Halep i Williams odpadli w pierwszej rundzie!

Simona Halep – rozstawiona z numerem drugim w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open – odpadła już w pierwszej rundzie. Rumunka przegrała z Chinką Shuai Zhang 4:6, 3:6. Rumunka, która w ostatnim czasie boryka się z problemami zdrowotnymi już po raz trzeci w ostatnich pięciu latach przegrała w pierwszej rundzie Australian Open. Halep jest drugą tenisistką z czołowej ósemki, która zakończył udział w turnieju już na pierwszej rundzie. Wcześniej swój mecz z Brytyjką Johanną Kontą gładko przegrała Amerykanka Venus Williams. Mecz zakończył się w dwóch setach 6:4; 6:2.

Do ogromnej niespodzianki doszło również w turnieju panów gdzie Rafael Nadal (rozstawiony z numerem 5), przegrał ze swoim rodakiem Fernando Verdasco 6:7 (6-8), 6:4, 6:3, 6:7 (4-7), 2:6. Widać było, że Nadal wciąż daleko jest od swojej wysokiej formy, ale nic nie wskazywało na to, że zostanie pokonany. W czwartym secie prowadził 6:5 i przy serwisie rywala było 0:30. Od zwycięstwa i awansu do następnej rundy dzieliły go dwie piłki. Niesamowicie skuteczny serwis pozwolił jednak Verdasco nie tylko doprowadzić do tie-breaka ale również do wygrania w nim 7:4. Ostatni set znowu zaczął dobrze Nadal wychodząc na prowadzenie 2:0. Niestety były to jedyne punkty, które zdobył w tym secie. Przegrał kolejnych 6 gemów i po morderczym pojedynku, które trwało 4 godziny i 45 minut sensacyjnie pożegnał się z AO już w pierwszej rundzie.

W pierwszej rundzie odpadł też Jerzy Janowicz przegrywając z Amerykaninem Johnem Isnerem.

Andy Murray (W. Brytania, 2) – Alexander Zverev (Niemcy) 6:1, 6:2, 6:3
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4) – Dmitrij Tursunow (Rosja) 7:6 (7-2), 6:3, 0:0 – krecz
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Rafael Nadal (Hiszpania, 5) 7:6 (8-6), 4:6, 3:6, 7:6 (7-4), 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 8) – Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:4, 6:4, 6:2
Rajeev Ram (USA) – Kevin Anderson (RPA, 11) 7:6 (7-4), 6:7 (4), 6-3, 3-0 krecz
Milos Raonic (Kanada, 13) – Lucas Pouille (Francja) 6:1, 6:4, 6:4
Bernard Tomic (Australia, 16) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 6:4
Gilles Muller (Luksemburg) – Fabio Fognini (Włochy, 20) 7:6 (8-6), 7:6 (9-7), 6:7 (5-7), 7:6 (7-1)
Jeremy Chardy (Francja, 30) – Ernests Gulbis (Łotwa) 7:5, 2:6, 6:7 (5-7), 6:3, 13:11
Lleyton Hewitt (Australia) – James Duckworth (Australia) 7:6 (7-5), 6:2, 6:4