Telewizja ABC zawiesiła serial “Roseanne” z powodu obraźliwego wpisu na Twitterze

Telewizja ABC zawiesiła serial “Roseanne” z powodu obraźliwego wpisu na Twitterze

Telewizja ABC zawiesiła we wtorek serialRoseanne  z powodu obraźliwego wpisu na Twitterze głównej bohaterki. Roseanne Barr zasugerowała, że była doradczyni prezydenta Baracka Obamy, Valerie Jarrett jest – jak to określiła – produktem muzułmańskiego bractwa i „Planety Małp” (Muslim Brotherhood and the   “Planet of the Apes”).

 

Wcielająca się w rolę głównej bohaterki, Barr przeprosiła za obraźliwy, rasistowski wpis i zaznaczyła, że był to żart niestety w złym guście. Skrucha aktorki popularnego serialu, który został w ubiegłym roku wznowiony nie pomogła i telewizja ABC zareagowała na komentarz stanowczo. Prezes ABC Entertainment, Channing Dungey w wydanym oświadczeniu napisał: „Wpis na Twitterze Roseanne jest odrażający i niezgodny z naszymi wartościami, dlatego zdecydowaliśmy się zrezygnować z emisji jej serialu”.

Sprawa wywoła gorące komentarze tym bardziej, że już wcześniej Barr atakowała w swoich wpisach między innymi Chelsea Clinton i George’a Sorosa. Wielokrotnie prywatnie i w serialu podkreślała, że głosowała na Donalda Trumpa, prezentowała też antyimigracyjne stanowisko i mówiła o teoriach spiskowych.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 0