10.5 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Telekonferencja Grupy Wyszehradzkiej z Angelą Merkel

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Metody walki z epidemią koronawirusa były tematem telekonferencji szefów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Jak poinformował rzecznik niemieckiego rządu federalnego Steffen Seibert, uczestniczyli w niej, oprócz kanclerz Merkel, polski premier Mateusz Morawiecki, premierzy Słowacji – Igor Matovic, Czech – Andrej Babisz oraz premier Węgier Viktor Orban.

Według rzecznika. wszyscy zgodzili się stopniowo, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, zdejmować istniejące ograniczenia i kontrole na przejściach granicznych. Rozmawiano także o francusko-niemieckiej propozycji funduszu naprawczego o wartości pięciuset miliardów euro dla ożywienia unijnej gospodarki po kryzysie związanym z pandemią. Berlin i Paryż chcą, aby pieniądze pozyskiwać na rynkach finansowych i spłacać w następnych latach z unijnego budżetu.

Niemieckie media twierdzą, że kraje Grupy Wyszehradzkiej mogłyby poprzeć takie rozwiązanie pod warunkiem, że nie zmniejszyłoby to funduszy na pomoc strukturalną w ramach przyszłego unijnego budżetu. Zdecydowanie przeciwne niemiecko-francuskiemu pomysłowi są Austria, Holandia, Dania i Szwecja.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Waldemar Maszewski/Berlin/i mg/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520