HomeKultura

Tekst prof. A. Nowaka dot. wojny polsko-bolszewickiej od dziś na stronie „Financial Times”. “Połączył Bitwę i całą wojnę Polsko-bolszewicką ze współczesnością”

Tekst prof. A. Nowaka dot. wojny polsko-bolszewickiej od dziś na stronie „Financial Times”. “Połączył Bitwę i całą wojnę Polsko-bolszewicką ze współczesnością”

Polska Fundacja Narodowa realizuje z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej serię przedsięwzięć w kraju i za granicą. Działania obejmują między innymi produkcje filmowe, kampanię medialną na łamach „Financial Times”, audycje radiowe, konkursy w kooperacji z Polskim Radiem i Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych czy odrestaurowanie pomnika bohaterów wojny 1918-1920 na Białorusi.

Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej dr Marcin Zarzecki podkreśla, że jednym z najistotniejszych działań PFN jest publikacja tekstu autorstwa prof. Andrzeja Nowaka dot. wojny polsko-bolszewickiej, który od dziś będzie zamieszczony na stronie internetowej „Financial Times”. „Profesor Andrzej Nowak stworzył wspaniałe ramy, połączył Bitwę i całą wojnę Polsko-bolszewicką z współczesnością. Oczywiście to był ”Cud nad Wisłą”, oczywiście to była jedna z najważniejszych bitew świata a jej konsekwencje miały charakter międzynarodowy. Wielu krajom pozwoliło to zbudować pewną państwowość, wybić się na niepodległość.” – wyjaśnia prezes PFN.

Marcin Zarzecki, wyjaśnia, że dzięki publikacji prof. Andrzeja Nowaka blisko dwa miliony odbiorców anglosaskich i nie tylko, dowie się o wydarzeniu jakim była Bitwa Warszawska.
Artykuł będzie promowany na stronie głównej „Financial Times” odwiedzanej codziennie przez ponad pół miliona użytkowników. Tekst będzie dostępny na stronie FT.com do 17 sierpnia.
Materiał prasowy został zrealizowany dzięki działaniom Polskiej Fundacji Narodowej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Wosiek/w zr

COMMENTS