HomeNew York

Tegoroczny Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się pod hasłem „ Lato z Harleyem”

Tegoroczny Festyn z okazji Dnia Dziecka  odbył się pod hasłem „ Lato z Harleyem”

Od lat Fundacja Uśmiech Dziecka organizuje zabawę dla dzieci z okazji ich święta. Ostatniej soboty na plac szkolny przy parafii św. Krzyża przybyła bardzo licznie Polonia z Maspeth, z Ridgewood a nawet z Long Island.
Wspaniałe letnie popołudnie było okazją do świętowania. Był wata cukrowa, lizaki, konkursy z nagrodami,zamek do skakania, salon piękności, tatuaże, malowanie twarzy, balony i wiele, wiele więcej.
Tego słonecznego popołudnia nie mogło zabraknąć występu bardzo utalentowanego zespołu GAUDETE pod dyrekcja Ewy Gindorowicz. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła wspaniały występ dzieci z tytułową piosenką zaśpiewana dla gości specjalnych Harleyowcow „ Mój Harley”.
Przedstawiciele klubów Harleyowych z NY przyjechali na motorach. Można było zrobic sobie zdjęcia na Harleyach a motocykliści rozdawali dzieciom prezenty.
Dla dorosłych były serwowane potrawy z grila przygotowane przez Rade Dyrektorów fundacji.
Childrens Smile Foundation pragnie z całego serca podziękować Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, głównemu sponsorowi festynu z okazji Dnia Dziecka. Na festynie były Panie z oddziału w Maspeth z panią Manager Malgorzata Leniartek, które przy swoim super stoisku rozdawały dzieciom i dorosłym wspaniałe upominki i nagrody. Pani Malgorzata Leniartek wręczyła w losowaniu nagrody ufundowane ze swojego oddziału w Maspeth gift certyfikat na kwotę $ 200 oraz ogromny „ wakacyjny kosz”.
Główną nagrodę 49” Smart TV ufundowała Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św.Jana Pawła II w Maspeth. Sponsorem nagród w loterii była firma adwokacka The Perecman Firm, w której pracuje Vice Prezes fundacji adwokat Mariusz Śniarowski, AMN Corporation, Bridge Capital Enterprises.
Można było wylosować wycieczkę dwudniową ( sponsor Voyager Club USA – Joanna Mrzyk) oraz zabawki i gry sportowe ufundowane przez: Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc,
Dochód z loterii przeprowadzonej podczas festyny został przekazany na pomoc rodzinom z Maspeth.
Specjalnym gościem był Marszałek Parady Pułaskiego Pan Dariusz Barcikowski z CT, który zaprosił zebranych gości na tegoroczną Paradę Pułaskiego. powiedział kilka słów do zgromadzonych na festynie gości.
Ogromnym powodzeniem cieszył się program przygotowany przez Slavica Dance. Założycielka Justyna Bolek -Adamek specjalnie przyleciała z Polski żeby prowadzić zajęcia w NY. Dzieci z radością a nawet mamy powtarzały ćwiczenia i naśladowały Justynę przy muzyce folklorystycznej.
Wspaniała zabawa z zespołem The Masters wprowadziła zgromadzonych gości w super taneczny nastrój. W konkursach muzycznych świetnie się bawili zarówno dzieci jak i dorośli.

COMMENTS