HomePOLSKAPodlaskie

Teatr Dramatyczny w Białymstoku zagra w Sylwestra

Teatr Dramatyczny w Białymstoku zagra w Sylwestra

Sylwester 2015/2016 to wyjątkowa noc. Można ją rozpocząć od Bigbit Milicji – spektaklu przygotowywanego przez część zespołu Teatru Dramatycznego.

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają próby do spektaklu, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Już 30 grudnia bedzie można zobaczyć pierwszy spektakl “Bigbit Milicji”, komedii według scenariusza Macieja Zakliczyńskiego, którą widzowie będą mogli obejrzeć także w sylwestra 2015/2016. Opiekę artystyczną nad spektaklem objęła dyrektorka Teatru Dramatycznego Agnieszka Korytkowska-Mazur. “Bigbit Milicja” to spektakl, którego akcja toczy się dokładnie 30 lat później niż opowiadające o nocy sylwestrowej 1938/1939 “Tango Prohibicja”, w Sylwestra 1969 roku, gdy kończy się dekada pełna ciężkich historycznych wydarzeń społeczno-politycznych. – Z bigbitowym rytmem w tle, który wzmacniał pogodę ducha i odczarowywał szarą rzeczywistość obywateli PRL-u przeniesiemy się do nietypowej Klubokawiarni, aby spotykać tam ambitną piosenkarkę (Agnieszka Możejko-Szekowska), zwariowaną artystkę malarkę (Monika Zaborska-Wróblewska), literata intelektualistę i casanovę w jednej osobie (Bernard Bania), tajemniczego bikiniarza (Piotr Szekowski) i zagubionego milicjanta (Mateusz Witczuk), który nie potrafi zdecydować po której stronie kurtyny chce stać – zapowiada Zuzanna Pogorzelska z Teatru Dramatycznego.
– Piosenki Karin Stanek, Ady Rusowicz, Kasi Sobczyk, Piotra Szczepanika, Skaldów, Niebiesko-Czarnych, Czerwono-Czarnych, Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona i innych towarzyszą perypetiom bohaterów wieczoru sylwestrowego w Klubokawiarni, który przede wszystkim śmieszą ukazując absurdy PRL-u lat 60-tych, a jednocześnie nie pozwalają nam zapomnieć o tamtych ciężkich czasach. Popularne przeboje w nowych aranżacjach i opracowaniach muzycznych Uli Kisiel usłyszymy na żywo w wykonaniu zespołu, w skład którego wchodzą: Kuba Kisiel, Mateusz Kaczyński, Maciek Samluk oraz Paweł Dukato Czaczkowski. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 30 grudnia na godz. 19. Spektakl będzie można zobaczyć także 31 grudnia o godz. 19 podczas „Sylwestra w teatrze”. W 2016 roku „Bigbit Milicja” pojawi się na scenie w dniach 2-3 oraz 8-9 stycznia.

,foto Emilia SiemakowiczCOMMENTS