4.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

TdF – Froome wygrał 10. etap i powiększył przewagę

Christopher Froome (Sky) wygrał dziesiąty etap kolarskiego wyścigu Tour de France, 167-kilometrową trasę z Tarbes do La Pierre Saint-Martin. Drugie miejsce ze stratą 59 s zajął Australijczyk Richie Porte (Sky), a trzecie Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), który stracił minutę i cztery sekundy.
Najlepszy z Polaków był Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), który zajął 38. miejsce (strata: 6.47). Na 48. pozycji sklasyfikowany został Rafał Majka (Tinkoff-Saxo, strata: 9.52), 133. był Michał Gołaś (Etixx-Quick Step, strata: 21.34), a 159. Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step, strata: 23.21).
Liderem klasyfikacji generalnej po 10 etapach jest Christopher Froome. Drugie miejsce ze stratą 2 min. i 52 sek. zajmuje Amerykanin Tejay van Garderen (BMC Racing), a trzecie Nairo Quintana (strata 3.09). Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Michał Kwiatkowski, który zajmuje 58. miejsce (strata 38.49). 65. jest Michał Gołaś (strata 42.07), 66. Bartosz Huzarski (42.08), a 104. Rafał Majka (strata 51.03).
W środę odbędzie się 11. etap. Kolarze będą mieli do pokonania 188 kilometrów z Pau do Vallée de Saint-Savin.
Tour de France zakończy się 26 lipca w Paryżu.