Taxify – konkurent Ubera – jest już we Wrocławiu

Taxify – konkurent Ubera – jest już we Wrocławiu

Od dzisiaj, 17 maja, mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z aplikacji Taxify – europejskiej platformy przewozowej łączącej kierowców i pasażerów. Stolica Dolnego Śląska to trzecie miasto, po Warszawie i Krakowie, do którego wchodzi Taxify.

Taxify to platforma ride-sharingowa, która w Europie i w Afrycema ponad 10 milionów użytkowników! Aplikacja powstała w 2013 roku w Estonii i działa dziś w ponad 40 miastach w 25 krajach. Od dziś, 17 maja, Taxify jest dostępna również dla mieszkańców Wrocławia. Wcześniej z aplikacji mogli korzystać użytkownicy w Warszawie (od grudnia 2016 r.) oraz w Krakowie (od stycznia 2018).

 

– Jako jedno z największych miast w Polsce, Wrocław był dla nas oczywistym kolejnym krokiem w rozwoju aplikacji. To miejsce tętniące życiem, ośrodek kulturalny i akademicki, przez co zapotrzebowanie na usługi ride-sharingowe jest tutaj ogromne – tłumaczy Alex Kartsel Country Manager Taxify Polska. Przy okazji uruchomienia aplikacji mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się promocji w postaci zniżki 50% na przejazdy.

 

TAXIFY – CENNIK

 

 

  • minimalny koszt – 5 zł

 

  • rozpoczęcie jazdy – 2 zł

 

  • za kilometr – 60 gr

 

  • za minutę – 15 gr

 

 

Powyższe ceny są już objęte 50-procentową promocją. Później wzrosną dwukrotnie. Na razie czas promocji nie jest wskazany przez firmę, ale – jak się dowiedzieliśmy – ma trwać ona dłuższy czas. Taxify jest dość atrakcyjny dla kierowców, od których pobiera prowizję w wysokości 15%. To mniej niż konkurencja.

 

sz aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Maciej 9 miesięcy

  I tak wolę ubera, sprawdzony ;-)

 • comment-avatar
  nowyK 9 miesięcy

  też zostaję przy uberze

 • comment-avatar
  Maciej 9 miesięcy

  Przetestowałem i jednak apka Ubera bardziej mi pasuje