Tatuaż z henny poparzył dziecko! Popularna pamiątka z wakacji oszpeciła 7-latkę [FOTO]

Tatuaż z henny poparzył dziecko! Popularna pamiątka z wakacji oszpeciła 7-latkę [FOTO]

Miał ozdobić skórę na chwilę. Zostawił paskudne blizny po poparzeniach, które oszpecą dzieci już na całe życie. 5-letni chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. Podobnie 7-letnia dziewczynka, której pozostaną prawdopodobnie blizny na całych rękach. Wszystkiemu winna popularna pamiątka z wakacji – tatuaż z czarnej henny.

Czarny tatuaż z henny to popularna pamiątka z wakacji. Robią je sobie dorośli i dzieci. Najczęściej tatuaże z henny wykonywane na dłoniach i całych rękach. Tatuaż z henny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tatuażu, bo henna szybko się wymywa i nie pozostawia śladów na skórze. Przynajmniej w teorii… Tatuaż z henny może wywołać gwałtowną reakcję alergiczną a w niektórych przypadkach nawet bardzo bolesne poparzenia, po których blizny pozostaną już na całe życie. Blizny po tatuażu z henny mogą pozostać już na całe życie! Rodzice 5-letniego chłopca oraz 7-letniej dziewczynki ostrzegają przed tatuowaniem dzieci henną. Zdjęcia poparzonej przez tatuaż z henny 7-latki pojawiły się na Facebooku.

 

5-letni Logan był na wakacjach z rodzicami na Bali – pisze The Sun. Tamtejszy tatuażysta namalował mu na skórze tatuaż z czarnej henny. – Chłopiec był szczęśliwy, wydawało się, że wszystko jest dobrze – The Sun cytuje rodziców Logana. Po powrocie do domu rodzice zauważyli, że w miejscu gdzie był tatuaż, pojawia się zaczerwienienie. Około miesiąc później na ręce pojawił się czerwony i opuchnięty ślad przypominający poparzenie. Naturalna czarna henna nie istnieje. By uzyskać ten kolor, tatuatorzy wykorzystują połączenie naturalnej henny (jaśniejszej, w odcieniach bordo, brązu) z toksycznym składnikiem PPD. Substancja ta nie wszędzie jest legalna a w Stanach Zjednoczonych jest zupełnie zakazana – zabroniono wykonywania tatuaży z tego rodzaju henny.

 

Dodawany do naturalnej henny toksyczny składnik PPD często wywołuje reakcję alergiczną, która może się objawiać: swędzeniem, zaczerwienieniem, bólem skóry, wysypką, strupami, stanami zapalnymi skóry, w gorszych przypadkach alergia może pozostawić blizny na skórze. Rodzice poparzonych dzieci ostrzegają innych. Chcą w ten sposób podnieść świadomość o potencjalnych niebezpieczeństwach związanych z tymczasowymi tatuażami na wakacjach.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0